19th January 2015

Çelik Totem Nedir ?

Totem, mevcut zemin kazılarak bir demir granaj ayak beton dökülerek sabitlenmesi ve üzerine bir direk veya bir bütün halinde ankraj ayağa sabitlenmesiyle meydana gelir. Büyüklüğüne göre vinç ile montaj gerçekleşir.
Zemin alternatifi çok fazladır. Alüminyum zemin olabilir, vinil germe olabilir, polikarbon olabilir, vs. üzerine uygulanacak harf kabartılı, oyma çeşitli şekilde yapılabilir.
İçeriden flörasanlı, led sistemi veya dışarıdan spot ile aydınlatılabilir.

posted in Çelik Yapılar Sunumları, Kaplama, Teknik Bilgiler | 0 Comments

8th September 2014

METAL KENET SİSTEM

• Geleneksel alışkanlıkları değiştiren teknolojik çözümler

    Altenatiflere oranla sahip olduğu çağdaş ve estetik görünüm, pratik uygulama ve fiyat avantajı gibi özellikler, Metal Kenet Çatı Sistemlerinin birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, teknolojik sistemleri yakından takip ederek, yenilikleri zaman kaybetmeden üretim hattına taşıyan Kenet çatı’un çatıda devrim yaratan eşsiz ürünlerden birisi…

Çatıda sorunsuz ve kesin çözümün tek seçeneği
Kenet çatı tarafından çeşitli araştırmalar sonucunda üstün teknoloji ile üretilen Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatıda su izolasyonu sorun olmaktan çıkarıyor.Kenet sistemle birleştirilen panellerin vidalanmadan ve delik delinmeden monte edilmesinden meydana gelen Metal Kenet Çatı Sistemi, panel üzerindeki deliklerden su sızması gibi bir olasılığı da ortadan kaldırarak kullanıcıların yıllarca rahat etmesini sağlıyor.Metal Kenet Çatı Sistemleri, panel birleşme noktalarında oluşturduğu deliksiz, eksiz ve düzgün yüzeyile yapılara estetik bir görünüm kazandırıyor.
Metal Kenet Çatı Sistemleri, çatılarda yıllardır yaşanan sorunlara Kenet çatı’un getirdiği en son çözüm olarak birçok kişi tarafından güvenle tercih ediliyor.

Teknolojik Çözümün Üstün Avantajları
Üstün yük taşıyabilme kapasitesi ve dayanıklılık
Kenet çatı Kenet Çatı Sistemleri, panellerde kenet sistem sonucu boylamasına oluşan küçük kirişlerle çatıda ek bir yapısal mukavemet sağlarken, çatının taşıyıcılık kapasitesini de artırıyor.Bu yapısal mukavemet, çatıda biriken kar yüküne karşı dayanıklılığı da büyük oranda artırıyor.Metal Kenet Çatı Sistemlerinin boyalı galvaniz veya % 55 alüminyum -çinko kaplı sacdan imal edilmesi, ürünün doğa şartlarından etkilenmesini de iki kez engelliyor.Sistemin bu üstün özelliği, ürünün hammaddesi olan saca rutubet, aşınım,kimyasal reaksiyon, korozyan ve yaşlanmaya karşı dayanıklılık kazandırıyor.

Kaliteli ve ekonomik

Kenet çatı’un inşaat sektörüne sunduğu benzersiz bir ürün olan Metal Kenet Çatı Sistemi, sahip olduğu üstün Kenet çatı kalitesi ve ekonomiyi aynı noktada buluşturuyor; çatılarda bu mükemmel alternatifi tercih edenler de her açıdan karlı çıkıyor.

Kenet çatı Kenet Çatı Sistemlerinde birleşme detaylarının pratik uygulama özellikleri, montajın kolaylıkla gerçekleştirilmesine imkan veriyor.
Sistemi oluşturan panellerin diğer kaplama malzemelerine daha hafif olması, nakliye ve çatı alt konstrüksiyon malzemesinden tasarruf edilmesine imkan verirken , sistemin bu benzersiz özellikleri kullanıcıların işçilik ve montaj süresinden de artı kazanç elde etmesini sağlıyor.
Kenet Çatı Sistemini oluşturan paneller yeni yapıların çatılarında kullanıdığı gibi, mevcut çatıların üzerinde de çatı sökülmeden uygulanabiliyor.
Panellerin üretim ve montaj süresinin çok kısa olması, istenilen boylarda üretilebilmesinden dolayı firelerin minimuma indirilmei gibi özellikler, Metal Kenet Çatı Sistemlerinin diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik olmasını sağlıyor.

Estetik ve modern görünüm
Kenetlerin çatıda mahyadan sacağa kadar tek parçadan oluşturulabilmesi, çatının genel görünümünde ortaya çıkan gölge ve doku çizgileri ile yapıya estetik ve modern bir görünüm sağlanıyor.Sistemin farklı çatı tiplerine kolaylıkla uygulanabilmesi (kamu binaları,ticari binalar,konutlar v.b.) mimari çeşitliliğe de imkan veriyor.

Modern tasarımın mükemmel örneği,her detayda maksimum özen
Teknoloji,çağdaş tasarım ve mükemmel işçiliği tek bir üründe buluşturan Kenet çatı,Kenet Çatı Sistemleri ile yarının yaşam tarzına yönelik ürünleri bugünden üretiyor.Kenet Çatı Sistemlerinde 1100 serisi,1300 serisi ve 2000 serisi ile kullanıcılara 3 çeşit alternatif sunan Kenet çatı, her üründe olduğu gibi paranın gerçek karşılığını “kalite” olarak sunuyor.

 

• Metal Kenet Tipleri

1100 SERİSİ

1300 SERİSİ

2000 SERİSİ

 

• 1100 SERİSİ Kenet Çatı Sistemleri

 

• KLİPS – KENET BAĞLANTISI

 

• 1300 SERİSİ Kenet Çatı Sistemi Yük Taşıma Tablosu

KLİPS-KENET BAĞLANTISI

2000 SERİSİ Kenet Çatı Sistemi Yük Taşıma Tablosu KLİPS-KENET BAĞLANTISI

Kenet Çatı Sistemi Uygulama Yöntemleri

 

• Kenet çatı Kenet Çatı Sistemleri, iki farklı şekilde uygulanabilir.

1.Taşıyıcı konstrüksiyon (ahşap vaya metal )üzerine sırasıyla suya dayanıklı kontraplak (10- 20 mm .), yeterli kalınlıkta ısı yalıtım malzemesi, rutubet kesici membran ve kenetli çatı malzemesi döşenir ve kenet yapılır.
2.İçine ısı yalıtım malzemesi döşenmiş düz tip metal kabuk yapı üzerine sırasıyla rutubet kesici membran ve kenetli çatı malzemesi döşenir ve kenet yapılır.
Her iki seçenekte de kenetleme yapılmadan önce 60 cm .’lik bir arayla özel klips elemanlarının yerine sabitlenmesi gerekir.  

• En Yüksek Verimlilik İçin Montaj Kuralları

           
Çatı örtüsü döşenmesi                  Panelin taşınması                          Klipslerin takılması

           
Klipslerin Vidalanması                  Panelin Montajı                             Panellerin Kenetlenmesi

posted in Kaplama | 0 Comments

8th September 2014

SKL Sistem

ASSAN R3 SANDVİÇ PANELLER İÇİN
• Fabrikanız İçin Doğal Aydınlatma Konforu

Ülke ekonomisi ve üretim maliyeti açısından; enerjide tasarruf, üretimde kalite ve çalışanın konforu için aydınlatmada gün ışığından yararlanmak oldukça önemlidir.

Sanayi yapılarında gün ışığıyla aydınlanmanın avantajları;

* Çalışma hızının artması,
* Hatalı üretimin azalması,
* Malzeme ve enerji israfının azalması,
* İş hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi
* Kalifiye elemanın veriminin artması,
* Randımanın ve kalitenin yükselmesi,

 

• SKL 30 BİNİLİ SİSTEM (10 yıl garanti)

 

• Sandviç Paneller İçin Polikarbonat Paneller

 

SKL Sistem, sandviç panel ile kaplanan düz çatılarda ışıklık alanları oluşturmak için üretilmiştir. SKL Sistem, çatı eğiminin tüm uzunluğu boyunca polikarbonat ve metal levhaların farklı genleşmesini karşılayan her çeşit çatı sandviç paneli için tek doğru üründür. Her değişik çatı sandviç paneli için üretilmiş montaj birleşim detayı, hiçbir su etkisine maruz kalmadan hızlı,kolay ve güvenli bağlantıyı mümkün kılar. SKL Sistem ile rüzgar, su ve ısı kaybı problemlerinize ışık saçarız. Yüksek termal yalıtım, UV koruma ve dayanıklılık sayesinde arzuladığınız ışığa güvenli ve en iyi kalite/fiyat oranında SKL Sistem ile kavuşun.

Endüstriyel yapılarda, ısı izolasyonlu çatı kaplama malzemeleri ile birlikte aydınlatma amaçlı olarak kullanılabilir. Yüksek ısı yalıtımı ve yüksek ışık geçirgenliği sebebiyle, alternatifsiz bir ısı izolasyon ve aydınlatma malzemesidir. Malzemenin 3 gözlü olmasının bu gözlerde hapis olmasını sağlar ve ısı izolasyonlu malzemeler ile eşdeğer izolasyon sağlanmış olur. Böylelikle çatıda ısı köprüsü oluşmasına izin vermez.

  

posted in Kaplama | 0 Comments

8th September 2014

Standart/Novalüx/Teknolüx

STANDARD SİSTEM Solid Cam Görünümlü Levhalar 
Standart Sistem, yüksek geçirgenlik, dayanıklılık ve termal yalıtım sunan değişik yapı, renk ve ölçülerde UV koruyuculu çok duvarlı polikarbonat levhalardan oluşmak 
NOVALÜX SİSTEM Düşük Ağırlıklı Levhalar 
Yaygın olarak kullanılan kalınlıklarda, (6-10-16) bile uygulanabilmekte, böylece yüksek ısı yalıtımı ve mekanik dayanıklığı yanısıra Novalüx’ün düşük ağırlığa sahip olması s 
TEKNOLÜX SİSTEM Dört Duvarlı / Petek Dokulu Levhalar 
* Yüksek performanslı ürünlere talebin büyümesi yeni bir tip polikarbonat levhanın geliştirilmesini sağladı. Teknolüx(4 duvarlı) yeni bir levha serisidir. Çok yüksek mekanik dayanıkl 

posted in Kaplama | 0 Comments

8th September 2014

Kaplama Montaj Aşamaları

• MASTER PANEL MONTAJI

  
Vidaların Montajı                      Kepin Kapatılması                   Kepin Kapatılması
 
Düz Mahya Montajı                  Radyuslu mahya montajı

 

• SANDVİÇ PANELLERİN TAŞINMASI VE KORUNMASI


Vinçle kaldırmada malzemeyi sapan ezmasinden koruyunuz, ve alt taşıyıcıları ölçülere uygun yerleştiriniz


İstifteki paneli, kısaysa iki ucundan, uzunsa uçlarından ve ortasından kaldırınız, çekmeyiniz. Çekme özellikle boyalı panellerde çizik sebebi olabilir.


Şantiyede uzun süre bekleyecek panelleri mümkünse kapalı yere alınız.


Kısa süreli bekleme halinde dahi panelleri dış etkenlerden koruyunuz, su birikmesine karşı mümkünse çok az eğimli alan seçiniz.

posted in Kaplama | 0 Comments

8th September 2014

Kaplama Teknik Özellikler

• Poliüretan Fiziki Test Sonuçları

Yogunluk (Kg/m2) (Overall) 38 (±2) DIN 53420
Isı İletim Katsayısı ( ) (W/m K) 0.024 DIN 4108
Su Abrosbsiyonu (168 saat) (%Hacim) 2 DIN 53426
Yanmazlık Sınıfı B2 DIN 4102
Kapalı Hücre Oranı(%) 95 DIN 4590

Polyol ve izosyanat olarak tanımlanan iki bileşenin birbiri ile reaksiyona girmesi sonucu oluşan poliüretan,bilinen ısı yalıtım malzemeleri arasında en iyi yalıtım özelliğine sahip malzemedir. Poliüretan diğer yalıtım malzemleri gibi dağılmaz, çürümez.

• Boyalı Galvanizli Sac Özellikleri

Sac kalitesi Fe PO2
Çekme Dayanımı (N/mm2) 500 (max)
% Uzama 22 (min)
Galvaniz Özelliği (sıcak daldırma) 150 – 200 gr/m2 (min
Boya Cinsi Polyester
Boya Kalınlığı 5 mic. astar+ 20 mic. son kat

Avrupa’nın önde gelen sac üreticilerinden ithal edilen tüm boyalı Galvanizli Sac rulolar, ECCA (European Coat Coil Association) normlarına uygun olarak üretilmektedir.

• Alüminyum Özellikleri

Alaşım AA 3003 (Etial 30), AA (Etial 35)
Kondüsyon H 18 – H 28
Yüzey Görünümü Gofrajlı

Üretimde kullanılan tüm alimünyum rulolar, Assan Alüminyum tesislerinde uluslararası (DIN,ASTM) normlara uygun olarak üretilmektedir.Çatı kaplama malzemelerinde, en uygun alüminyum alaşımı olan Etial 30 kullanılmaktadır.

• Eşdeğer Isı Yalıtımı Sağlayan Farklı Malzemelerin Kalınlıkları (mm)
• Poliüretan Sert Köpüğün Yalıtım Etkinliği
• Ses İletim Kaybının Frekansa Bağlı Değişimi

Poliüretan Kalınlığı Frekans(Hz)
125 160 200 250 315 400 500 630 800
50 mm 7.3 9.3 11.7 8.5 11.4 12.3 13.3 14.1 14.7
60 mm 0.14 0.21 14.2 14.5 13 13.9 13.8 14.6 15.3
Poliüretan Kalınlığı 1250 1600 2000 2500 3150 4000 5000 6300 8000
50 mm 15.9 15.3 11.5 11.8 23.4 29.2 32.4 29.8 32.5
60 mm 15.3 13 18.3 24.2 29.2 32.5 29.8 32.5 36.9
• Ses Yutma Katsayısının Frekansa Bağlı Değişimi

Poliüretan Kalınlığı Frekans(Hz)
315 400 500 630 800 1000 1250 1600 2000
50 mm 0.08 0.11 0.22 0.20 0.59 0.09 0.11 0.04 0.07
0.18 0.14 0.21 0.25 0.49 0.06 0.69 0.12 0.12 0.22
Poliüretan Kalınlığı 2500 3150 4000 2500
50 mm 0.07
60 mm 0.08 0.20 0.11
• Panel Teknik Özellikleri

Panle Tipi Master Panel
Ürün Kodu 930 R2 915 R3 1000 R7 850W 850 W 900 CS
st Metal mm 0.50-0.60-0.70 Alüminyum,0.50 BGS
Alt Metal 0.40-0.50 Alüminyum
0.40-0.50 BGS
Kraft Kağıt 0.40-0.50 Alüminyum 0.40-0.50 BGS
Poliüretan
Kalınlığı
mm 30
40
50
70
26-60
36-70
46-80
66-100
45
60
80
100
Kullanım Yeri Ç/C Ç C SHD
Net Genişlik mm 930 915 1000 850 900
Max.Boy mm Alü=13 500 mm,BGS=16 000 mm

posted in Kaplama | 0 Comments

8th September 2014

Trapezler

38/151 FORMU TRAPEZ  
Levha Kalınlığı: 0.50 – 0.60 mm GALV.veya BGS., min 0.40 mm,max.1.20 mm ALÜ.
Levha uzunluğu: Min. 1000 mm,max. 12000 mm,
Levha faydalı Alan Geni� 
27/200 FORMU TRAPEZ  
Levha Kalınlığı:Min.0.50 mm – 1.25 mm GALV.veya BGS.
Levha uzunluğu:Min. 1000 mm,max. 12000 mm,
Levha faydalı Alan Genişliği:800 mm,<br < a=””>
18/838 FORMU SİNÜS OLUKLU 
Levha Kalınlığı:Min.0.50 – GALV.veya BGS.
Levha uzunluğu:Min. 1000 mm,max. 12000 mm,
Levha faydalı Alan Genişliği:838 mm
(Tolerans:� 
50/207 FORMU TRAPEZ  
Levha Kalınlığı:0.50 mm,max. 1.25 mm GALV.,0.50-0.70 mm BGS.
Levha uzunluğu:Min. 1000 mm,max. 12000 mm,
Levha faydalı Alan Genişliği:

posted in Kaplama | 0 Comments

8th September 2014

Master Paneller

915 R3 (POLİÜRETANLI ÇATI PANELİ) 
Kullanım yeri: Çatı Kaplama
Metal Özellikleri:
a) Assan Alüminyum Üretimi yüksek kondüsyonlu, Etial 30 Serisi Alüminyum alaşımı
b) Boyalı Galva 
1000 W (POLİÜRETANLI GİZLİ VİDALI CEPHE PANELİ)  
Faydalı En : 1000 mm
Kullanım yeri : Cephe Kaplama

Metal Özellikleri: Boyalı Galvaniz Sac
Astar üzerine son kat poly 

MICRORIB 1000W 
Kullanım yeri: Cephe Kaplama
Metal Özellikleri:
a) Assan Alüminyum Üretimi yüksek kondüsyonlu,Etial 30 Serisi Alüminyum alaşımı
b) Boyalı Galv 

posted in Kaplama | 0 Comments